رفتن به محتوای اصلی
         051-31910    info@septac.ir

ترفندهایی برای بهبود سرعت و کارایی ویندوز

خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

به طور کلی کند شدن ویندوز می تواند دلایلی سخت افزاری یا نرم افزاری نظیر مشکلات سازگاری ، باگ های نرم افزاری ، ویروس و بد افزارها، و حتی خرابی قطعات داشته باشد و در اکثر موارد برای بدست اوردن کارایی قبلی نیازی به تعویض قطعه نیست و راه حل های نرم افزاری نیز کفایت میکنند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های مختلف برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد ویندوز که توسط تیم پشتیبانی شبکه و خدمات کامپیوتر ما انجام میپذیرد اشنا کنیم.فرقی نمی کند از سخت افزاری بروز وقدرتمند استفاده میکنید یا سخت افزاری قدیمی انجام کارهایی که توسط تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما به شما ارائه میدهد باعث بهینه تر شدن عملکرد کلی سیستم و بهبود کارایی رایانه شما میشود.

بهترین ترفندهای قابل اجرا در ویندوز دسکتاپ و ویندوز سرور :

۱) افزایش رم سیستم 

کمبود حافظه رم می تواند یکی از دلایل احتمالی کندی ویندوز شما باشد. مخصوصا اگر از چندین نرم افزار به صورت همزمان استفاده میکنید و تعداد زیادی تب در مرورگر خود باز میکنید

به منظور ارتقای سرعت دستگاهتان تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما پیشنهاد میکند ،پیش از هرچیز ابتدا میزان میزان حافظه رم نصب شده روی دستگاه و میزان مورد استفاده توسط دستگاه را بررسی کنسد تا متوجه شوید ایا نیاز به ارتقا وجود دارد؟ تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما پیشنهاد میکنداز طریق برنامه task manager  و قسمت performance رفته میزان حافظه نصب شده برروی سیستم و میزان حافظه مورد استفاده را نگاه کنید.

اگر حافظه در حال استفاده رقمی بیش از ۸۰ درصد کل حافظه سیستم شما است، تیم پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما به شما پیشنهاد میشود به فکر افزایش میزان حافظه رم دستگاهتان باشید.

۲) افزایش میزان حافظ Paging File 

یکی دیگر از ترفندهایی که تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما به شما پیشنهاد میکند و سبب بهبود عملکرد دستگاه می شود ، افزایش اندازه Paging File است.Paging file، فایلی پنهان در فضای ذخیره سازی دستگاه شماست که اطلاعات مورد نیاز نرم‌افزارهای در حال اجرا را در خود نگهداری می‌کند در واقع ویندوز از آن به عنوان مکمل حافظه رم استفاده می‌کند.

تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما به شما پیشنهاد میکند از مسیر زیر جهت افزایش سایز paging file استفاده کنید:

control panel > seystem and security > system > advanced system setting > performance > advanced > change

گزینه change را انتخاب کنید و تیک گزینه Automatically manage paging files size for all drive  را بزنید و بعد گزینه custom size راانتخاب کنید.اندازه ابتدایی و حداکثر اندازه مورد نظر برای paging file را وارد کنید.

 

تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر به شما توصیه میکند رقمی در حدود ۱٫۵ برابر حافظه رم دستگاه برای کادر initial size و از رقمی در حدود ۳ برابر حافظه رم دستگاه برای کادر برای کادر  maximum size استفاده کنید.در ادامه گزینه ok را  انتخاب کنید  و سیستم را  ریستارت کنید.

پس از راه‌اندازی مجدد دستگاهتان متوجه بهبود قابل توجه عملکرد در هنگام اجرای نرم‌افزارها خواهید شد.با بررسی های تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما به این نتیجه رسیدیم که این بهبود عملکرد در سیستم‌های دارای SSD به مراتب محسوس‌تر است.

۳)غیر فعال کردن اجرای خودکار برنامه ها هنگام آغاز به کار ویندوز 

بسیاری از نرم‌افزارها به هنگام نصب خود را نحوی تنظیم می‌کنند که همزمان با روشن شدن ویندوز آغاز به کار کنند. توسعه دهندگان معمولاً به خاطر فراهم کردن دسترسی سریع‌تر به برخی از نرم‌افزارها این ویژگی را فعال می‌کنند.

پیشنهاد تیم خدمات پشتیبانی شبکه و نرم افزار ما این است که اگر از نرم‌افزارهایی که همزمان با روشن شدن سیستم آغاز به کار می‌کنند استفاده چندانی ندارید یا دستگاه چندان قدرتمندی ندارید می‌توانید با انجام مراحل از کندی‌های ناشی از استفاده این نرم‌افزارها از منابع سیستمی جلوگیری به عمل اورید.

– روی نواروظیفه (Taskbar) راست کلیک کنید

– گزینه Task Manager را انتخاب کنید.

– سربرگ Startup را انتخاب کنید.

– روی نرم‌افزاری که قصد غیرفعال کردن آن را دارید کلیک راست کنید و گزینه Disable را انتخاب کنید.

 

– دستگاه را Restart کنید.

پس از انجام مراحلی که توسط تیم خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ما پیشنهاد شد.بسته به نرم‌افزارهایی که شروع خودکار آن‌ها را متوقف کرده‌اید یا سخت‌افزار دستگاهتان، شاهد افزایش کارایی خواهید بود

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا