رفتن به محتوای اصلی
         051-31910    info@septac.ir

طراحی، پشتیبانی و بهینه سازی سایت

روزانه هزاران سایت در جهان، صدها سایت در ایران و احتمالا ده ها سایت که مستقیم و یا غیر مستقیم رقیب شما محسوب می شوند راه اندازی می گردند. با توجه به اینکه روز به روز به تعداد کاربران اینترنت افزوده می شود، امروزه داشتن سایت برای هر شرکت یا کسب و کاری یک امر ضروری می باشد.

نمونه سایت های طراحی شده توسط تیم طراحی سپتاک

null

پشتیبانی و نگهداری سایت

 پشتیبانی سایت از لحاظ اهمیت برای مشتریان همانند خدمات پس از فروش دارای ارزش می باشد، ارائه خدمات پشتیبانی سایت را با بهترین کیفیت وظیفه خود میدانیم. یافتن جایگاهی مناسب در این میان موفقیتی است که به سادگی محقق نمی شود و قواعد انجام آن در تخصص طراحان حرفه ای سپتاک است.

null

طراحی سایت زیبا

طراحی  وبسایت آمیزه ای از دانش، هنر و خلاقیت و استفاده از توان مهندسی در چیدن آنها کنار یکدیگر است.هنگامی که یک سایت بر مبنای اصول و هارمونی اجزا طراحی می شود، علاوه بر جذب نگاه دائمی مخاطب، می تواند فارغ از محدودیت های زمان، به اثری جاودانه تبدیل شود.

طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

 اگر هنوز وبسایت خود را راه اندازی نکرده اید، ما آماده هستیم تا با طراحی سایت شما، مسیر روشنی را در کسب و کار آنلاین برایتان فراهم سازیم. اگر سایتی دارید که مدت زیادی از فعالیت آن میگذرد، بررسی و در صورت نیاز تغییرات آن را به طراحان و تحلیلگران با تجربه سپتاک بسپارید.

طراحی، پشتیبانی و بهینه سازی سایت

یک طراحی سایت اختصاصی و منحصر به فرد می تواند نقطه آغاز تحولی بزرگ در کسب و کار شما باشد. در دنیای دیجیتال امروز و در هر فعالیت اقتصادی، اگر وجه تمایزی با رقبا وجود نداشته باشد مسیر موفقیت، مسیری دشوار و طولانی خواهد بود. تیم طراحی سایت سپتاک همیشه در تلاش است ضمن رعایت اصول و استانداردها، وب سایت هایی جذاب و خاص برای شما تولید کند.

یکی از بزرگترین چالش ها در روند طراحی سایت، عدم اطلاعات کافی کارفرما و نداشتن تعریف دقیق از پروژه و هدف انجام آن است.

این چالش ها سرعت و حتی کیفیت نسبی انجام کار را کاهش میدهد.بسیاری از پروژه ها بخاطر عدم توجه به درستی و ترتیب مراحل طراحی قبل از اتمام با شکست روبه رو میشوند.

طراحی سایت در سپتاک روال و مراحل مشخصی دارد که یکی پس از دیگری تا زمان پیاده سازی سایت شما طی میشود. محتوای این صفحه علاوه بر اینکه شما را با این مراحل آشنا میکند، راهنمای خوبی برای افرادی است که تصمیم به طراحی سایت گرفته اند و به دنبال منبعی مطمئن برای یادگیری میگردند.

برای طراحی سایت مورد نظرتون دچار تردید شدید؟

از مشاوره رایگان ما استفاده کنید…

استانداردهای طراحی سایت

یک سایت خوب و حرفه ای، ابزاری است که می تواند محتوای شما را به بهترین نحوه ممکن به مخاطب نمایش دهد. در واقع مخاطب نه تنها باید جذب وب سایت شود، بلکه باید بتواند به ساده ترین شکل ممکن به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. همچنین یک سایت مدرن با سرعت مناسب لود می شود و در مقیاس های مختلف بازخورد مناسبی از خود نشان می دهد.

طراحی سایت باید مطابق با آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای روز دنیا انجام شود، و تیم طراحی سایت سپتاک همواره سعی بر این داشته است که سایت های مشتریان خود را بر اساس استانداردهای سئو و مطابق با قوانین موتورهای جستجو طراحی کند تا نهایتا به کسب جایگاهی مناسب منجر شود.

  • طراحی اصولی

    همانطور که خلق آثار هنری نیاز به شناخت سلیقه مخاطب و عناصری بصری مانند رنگ ها، تصاویر و… دارد، در طراحی سایت نیز این موارد صادق است. شناخت ترکیب رنگ، هارمونی اجزای سایت و دانش چینش آنها در کنار هم که طی سالها تجربه بدست آمده است، جزء  اصلی ترین اصول طراحی سایت است که به آن پای بندیم.

  • سرعت سایت

    در رقابت تنگاتنگ سایت ها بر سر دیده شدن، هرچه سریع تر باشید، بهتر دیده میشوید. رسیدن به سرعت استاندارد بارگزاری صفحات سایت امری ست تخصصی که در متدهای طراحی سپتاک جایگاه قابل توجهی دارد. در این راستا عواملی چون حجم بارگزاری هر صفحه به طور جداگانه و حجم بارگزاری تمام سایت اندازه گیری میشود.

  • ریسپانسیو (واکنشگرا)

    امروزه حجم عظیمی از کاربران از گوشی های همراهشان برای جستجو در اینترنت استفاده میکنند، لذا میطلبد که وبسایت به گونه ای ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی شود تا در نمایشگر تمام موبایل ها و تبلت ها به درستی نمایش داده شود.

سایت ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند

سایت های استاتیک

در سایت ایستا یا Static طراحی یک بار و اکثرا با استفاده از HTML ، CSS و جاوا اسکریپت انجام میشود. در این نوع سایت ها تعداد دفعات بروزرسانی معمولا کم بوده و سالی ۱ یا ۲ بار ویرایش محتوا توسط طراح حرفه ای انجام میشود. با توجه به اینکه در سایت های استاتیک حجم کد نویسی نسبتا کم است، سرعت بارگذاری آن بالا بوده و همین امر تاثیر بسزایی در بهبود تجربه کاربری آن دارد. رعایت اصول سئو در سایت static به مراتب آسان تر از انواع دیگر است، لذا از نظر موتورهای جستجو مانند گوگل نیز سریعتر موفق به کسب تاییدیه میشوند و در نتایج جستجو ظاهر میگردند. از نظر هزینه نیز، سایت های ایستا نسبت به دو نوع دیگر تعرفه های پایین تری دارند.

سایت های داینامیک

در سایت های پویا یاDynamic   برای مدیر وبسایت یک دسترسی به سیستم مدیریت تعبیه میشود. بدین ترتیب او میتواند اقدام به درج، حذف یا ویرایش محتوای سایت خود کند و محدودیتی در این امر نداشته باشد. در این روش، ابتدا سایت توسط طراح پیاده سازی شده و سپس چندین بار توسط مدیر سایت اصلاح میشود. سرعت بارگذاری سایت پویا به دلیل استفاده از حجم بیشتر کدها، کندتر از نوع استاتیک است.

سایت های نیمه داینامیک

سایت های نیمه داینامیک تا حدودی مشابه سایت های داینامیک می باشند، یعنی توسط مدیر قابل تغییر هستند اما نه به آن سادگی. این نوع سایت ها و یا سایت های FLASH با زبان هایی مانند XML و یا اکشن اسکریپت نوشته میشوند. مزیت اصلی چنین وبسایت هایی گرافیک جذاب، پیچیده و کاربرپسند است. البته عیب بزرگ این قبیل طراحی ها رو به افول رفتن استفاده از فلش در مرورگرهاست و در آینده ای نه چندان دور تقریبا هیچ کاربری از دیدن یک سایت فلش خوشحال نمیشود.

بررسی مراحل طراحی سایت

همانطور که گفته شد، تیم خلاق سپتاک برای طراحی سایت شما از مراحلی گام به گام پیروی می کند تا ضمن خلق محصولی ارزشمند، مشتریان را به طور شفاف در جریان روند پیشرفت پروژه قرار دهد.

number1

نیاز سنجی و تعیین هدف از طراحی سایت

استخراج نیازمندی های پروژه اولین و مهم ترین گام در طراحی یک سایت حرفه ای می باشد. در این مرحله کارفرما نیاز ها و اهداف خود را از طراحی سایت مطرح میکند. تیم  طراحی سایت هم با توجه به تجربه ای که در طراحی سایت دارد برای برطرف کردن هر کدام از نیازها راهکاری تعریف میکند و پیشنهادات مختلفی ارائه می دهد.اینکه سایت قرار است چه امکاناتی ارائه داده و چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد.اطلاعات جمع آوری شده و همچنین درخواست های کارفرما در قالب یک فایل مستند تهیه شده و به تایید دو طرف می رسد و تیم طراحی براساس این فایل کار طراحی را شروع می کند.

number2

ترسیم اهداف سایت

برای طراحی هر سایت ابتدا باید مخاطبین آن سایت شناسایی شوند تا بتوانیم اهداف سایت را مشخص کرده و طراحی را در این راستا پیش ببریم به طور مثال در یک سایت فروشگاهی یا تجاری هدف فروش بیشتر از طریق سایت می باشد و در یک سایت غیرتجاری یکی از مهم ترین اهداف بازدید بیشتر می باشد. همچنین باید بازار هدف مخاطبین را مشخص کنیم به طور مثال در سایتی که در زمینه فروش پوشاک کودکان می باشد بازار هدف والدین یا معمولا مادرانی هستند که صاحب فرزند هستند اگر مخاطبمان را بشناسیم می توانیم در تمام مراحل طراحی سایت با توجه به علاقه و گرایشات آن ها طراحی را انجام دهیم تا سایت مورد نظر از همه لحاظ مورد تایید و علاقه آن ها باشد.

number3

تحلیل و بررسی بازار و بررسی جایگاه رقبا

شركت‌ها به منظور افزایش فروش در بازارهای مختلف،نیازمند برنـــامه ریزی دقیقی هستند؛که بر مبنای روش های جدید تبلیغاتی و استراتژی های رقیبان انجام میشود. چرا كه بدون در نظر گرفتن وضعیت شركت‌های رقیب ومشخص كردن نقاط قوت و ضعف، نمی‌توان به برتری و جایگاه متمایز نسبت به رقبا دست یافت.در همین راستــا برای طراحی سایت جدید هم باید  سایت های رقبا را که مشغول به کار هستند بررسی کرد تا با توجه به نقاط قوت و ضعف آنها ، سایت به خوبی طراحی شود. تحلیل سایت های رقبا می تواند از لحاظ امکانات سایت ، گرافیک سایت ، نوع تصاویر سایت ، متن های سایت و . . . باشد.

number4

پیاده سازی طرح گرافیکی با فتوشاپ

بخش طراحی شرکت سپتاک با توجه به نیاز کارفرما و در نظر گرفتن تمام ملاک های طراحی ایده آل  و سنجش جوانب کار، قالبی را به عنوان نمونه طراحی کرده و پس از انجام بررسی های لازم برای کارفرما ارسال شده تا مورد تایید کارفرما قرار بگیرد. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی سایت دارندو همچنین تیم طراحی تلاش می کند طرحی منطبق با زمینه کاری تجارت شما طراحی کند و طرحی یکپارچه ارائه دهد و پس از تاییدیه نهایی در دست تولید و کدنویسی قرار می گیرد

number5

پیاده سازی قالب سایت در محیط وب

در آخرین مرحله برنامه نویسان ما قالب سایت را با متدهای برنامه نویسی طراحی می کنند .این طرح برنامه نویسی شده مطابق با قرار داد جهت تایید کارفرما ارسال می شود.کارفرما در صورت رضایت از کار تاییدیه خود را برای ادامه روند پروژه و درصورت عدم رضایت درخواست اصلاحات بعضی از بخش ها را ارسال می کند.

number6

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

حال نوبت به انتقال دانش ازسپتاک به کارفرما میرسد. پس از اتمام مراحل طراحی سایت، یک جلسه ۳ ساعته متشکل از مدرس سپتاک و حداکثر ۲ نفر از نمایندگان پروژه برگزار خواهد شد. در این جلسه تمامی امکانات سایت و نحوه کار کردن با آن ها توضیح داده شده و تمام سوالات پاسخ داده میشود. سپس یک هفته به کارفرما فرصت داده میشود تا آموخته های خود را روی یک فضای آزمایشی با سایت تمرین کند. همچنین امکان انتقال اطلاعات اصلی روی سایت نمونه وجود دارد. پس از اتمام کار و تایید کارفرما، طی یک دوره یک هفته ای سایت به طور کامل روی دامنه اصلی اجرا شده و پذیرای بازدیدکنندگان میشود.

number7

مرحله انتشار نسخه نهایی سایت

بالاخره روز بزرگ فرا میرسد و بعد از تمام شدن مراحل طراحی سایت و رفع تمامی ایرادها میتوان سایت را بصورت عمومی منتشر کرد و فعالیت سایت با حضور کاربران واقعی در اینترنت تست و سنجیده میشود.اما این پایان کار نیست!  بعد از اینکه نسخه نهایی سایت منتشر شد باید تا مدتی منتظر گرفتن فیدبک از کاربران سایت باشید که ممکن است با بخشهای مختلف سایت مشکلاتی داشته باشند و نظراتی برای بهبود یا رفع ایرادات از بخشهای مختلف سایت به شما ارائه کنند.فیدبک گرفتن از کاربران میتواند بهترین کمک به شما برای بهبود وضعیت و رفع ایردات سایت باشد.

number8

مرحله پشتیبانی از سایت

بالاخره بعد از انتشار نهایی سایت هم نیاز است که تیم پشتیبانی در کنار شما باشد. با کمک تیم پشتیبانی می تواند ایرادات موجود در سایت را که از فیدبک کاربرانتان جمع بندی کرده اید رفع کنیدو همچنین امکانات جدیدی را به مرور زمان و با توجه به نیاز کاربرانتان به سایت اضافه کنید. یک تیم پشتیبانی قوی میتواند در وقت نیاز بهترین کمک به شما و سازمانتان باشد.

cost
طراحی وبسایت و هزینه ها

تعیین هزینه طراحی سایت موضوعی مهم در عقد قرارداد با کارفرما می باشد. هزینه های بسیار اندکی که در برخی تبلیغات مشاهده میکنید یا هزینه های بعضا بسیار بالای غیر معقول، نشان از قیمت گذاری غیرحرفه ای برای طراحی یک سایت کارامد است.

در سپتاک لیست دقیقی از نیازهای شما و خدماتی که قرار است برای سایت شما ارائه شود تهیه شده و تعیین هزینه نهایی بر اساس آن انجام میشود. لذا خیالتان از بابت ارائه هزینه ای منطقی برای طراحی سایت حرفه ای راحت باشد.

خلاقیت در طراحی وبسایت

وقتی امضای خلاقیت پای اثر باشد، آن را به وضوح از دیگران متمایز میکند. به همین دلیل است که سایت های طراحی شده توسط سپتاک همواره در نگاه مخاطب، منحصر به فرد جلوه کرده است.

ملاک نهایی برای تشخیص یک طراحی سایت موفق، میزان تعامل و حضور کاربران در آن است. چنانچه تمام مراحل طراحی سایت طبق قاعده ای درست انجام شود، به تجربه ای خوب و ماندگار برای کاربران تبدیل شده و از آنها طرفداران دائمی میسازد.

creativity
برگشت به بالا